Logo2
 
Top Payam
 

 این وب سایت  با هدف اطلاع‌رسانی بين اهالی روستا و جمعيت مهاجر پراکنده در شهرهای مختلف و به منظور ايجاد جو دوستی و صميميت بين افراد، تبليغ، حفظ و اشاعه فرهنگ رايج مردم روستای دورودگاه و آشنا کردن مردم علاقمند به طبيعت و جاذبه‌های طبيعی اين روستا راه اندازی شده است . بديهی است که رسيدن به اهداف ذکر شده جز با همياری و مساعدت شما همراهان همیشگی ميسر نيست اميدواريم با بهره‌گيری موثر از فناوری اطلاعات و ارتباطات، بتوانيم فاصله‌هايی که به ناچار انسان‌ها را از هم دور می‌سازند، کوتاه‌تر کنيم.

 
Bot Payam
 
Top News
 

Ayatollah

دیدار روحانی مستقر و ریاست شورای اسلامی دورودگاه با آیت الله حسینی بوشهری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه در پی ورود آیت الله حسینی بوشهری از اساتید حوزه علمیه قم، نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری، معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه و امام جمعه موقت قم به استان بوشهر ، حجت الاسلام رنجبر روحانی مستقر دورودگاه به همراه اسماعیل تقی نژاد ریاست شورای اسلامی دورودگاه با این عالم برجسته دیدار کردند .

Arrow

جلسه ستاد برگزاری دهه فجر 97 برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه با نزدیک شدن به چهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ، جلسه ی ستاد برگزاری دهه فجر با حضور شورای اسلامی دورودگاه ، روحانی مستقر و  تعدادی از کارگروه های فرهنگی ، ورزشی ، مذهبی و . . . در ساختمان دهیاری دورودگاه برگزار شد .

Arrow

دزدیده شدن باتری های مخابراتی علت قطع ارتباط های تلفنی و اینترنتی پس از قطع برق

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه چند مدتی است که با قطعی برق در روستای دورودگاه ، ارتباط های تلفنی و اینترنتی نیز به صورت همزمان به صورت کامل قطع شده و امکان هیچگونه ارتباطی وجود نخواهد داشت .

Arrow

اولین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی دورودگاه با مردم / پرتنش همچون گذشته اما پر بار !!!!!!

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه اولین جلسه عمومی پرسش و پاسخ اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی دورودگاه با حضور مردم راس ساعت20 پنج شنبه 27 دی ماه 97 در مسجد جامع امام حسین (ع) دورودگاه برگزار شد .

 
Arrow
 
Right Sep
Bot Sep
 

حمایت مالی

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب

فرم ورود

 
علاقه مندان جهت دریافت به روز اخبار پایگاه اطلاع رسانی روستای دورودگاه دعوت می شود شبکه اطلاع رسان تلگرام این پایگاه را در فهرست گفتگو های خود فراخوانی کنند و در جریان آخرین اخبار روز روستا قرار بگیرند. آدرس ما در تلگرام : doroudgah_ir@
Spacer

اولین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی دورودگاه با مردم / پرتنش همچون گذشته اما پر بار !!!!!!

Shora

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه اولین جلسه عمومی پرسش و پاسخ اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی دورودگاه با حضور مردم راس ساعت20 پنج شنبه 27 دی ماه 97 در مسجد جامع امام حسین (ع) دورودگاه برگزار شد .

 

 این اولین جلسه عمومی اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی دورودگاه با مردم بود که پیش بینی می شد پس از گذشت یکسال و نیم از آغاز به کار شورای جدید جلسه با تنش هایی همراه باشد .

 

 این نشست که مجریگری آن بر عهده محمد حسن فخاری از هنرمندان پرتلاش دورودگاه بود بدین صورت انجام شد که اهالی سوالات خود را در کاغذ نوشته و مجری پس از بازبینی سوالات ، آن را مطرح نموده و هر کدام از اعضای شورای اسلامی در حیطه کمیسیون خود پاسخگو بودند .

 

 از مهمترین سوالات مطرح شده میتوان به عدم حضور دو نفر از اعضای شورای اسلامی آقایان محمد حسینی نژاد وعلی رادی در جلسات و امضاء نکردن بعضی از مصوبات عنوان کرد ، با آنکه این سوال با تنش ها و اعتراضات بسیاری از اهالی همراه بود و جواب های ضد و نقیضی از این دو نفر عنوان شد اما در نهایت باز هم علت و ادله محکمی مبنی بر عدم حضور در جلسات شورای اسلامی و دیگر جلسات عنوان نشد و در نهایت این سوال بی پاسخ ماند .

 

 از دیگر سوالات مهم این بود: آیا زکات باید به حساب دهیاری واریز شود یا خیر ؟

 

 با آنکه محمد حسینی نژاد عضو شورای اسلامی اعتقاد بر این داشت که طبق دستورالعملی که وی در دست داشت نوشته شده با این مضمون که : « اگر اعانات و یا هدایایی به دهیاری تعلق گیرد ، دهیاری می تواند آن را در کار های عام المنفعه خرج کند » ابراز داشت پس این یک امری اجباری است و باید زکات به حساب دهیاری واریز شود اما حسین سمیری دبیر شورای زکات و حجت الاسلام رنجبر روحانی مستقر و رییس شورای زکات دورودگاه با ادله و ابراز ماده قانون کشوری شماره 53815 در تاریخ 30/8/90  و مصوب شده مجلس شورای اسلامی کشور ، این امر را ملزم ندانسته و ابراز کردند که خود جنابعالی می فرمایید « اگر » پس « باید»ی وجود نداشته و تنها بندی در قانون شورای زکات وجود دارد مبنی بر اینکه شورای زکات می تواند در زمانی که دهیاری در کار های عام المنفعه با کمبود بودجه روبه رو شود در صورت لزوم کمک هایی را به این دهیاری با نظارت شورای زکات نماید اما «باید»ی وجود ندارد ، چه بسا که زکات های جمع آوری شده تاکنون در خود روستا هزینه شده است .

 

 از اظهار نظر های جالب این نشست می توان به اظهار نظر آقای علی رادی عضو شورای اسلامی اشاره کرد مبنی بر اینکه شورای اسلامی چه وجود داشته باشد چه نباشد هیچ فرقی نمی کند و هیچ مشکلی پیش نمی آید و عدم حضور بنده و آقای حسینی نژاد در جلسات هیچ تاثیری نخواهد داشت !!!! 

 

 اما این اظهار نظر با واکنش تند برخی اهالی همراه بود مبنی بر اینکه پس رای دادن ما به شما و آقای حسینی نژاد کاملا امری بیهوده بوده است و شورای سه نفره برای ما کافیست .

 

 اسماعیل تقی نژاد ابراز داشت : شورای دورودگاه یک شورای پنج نفره است که اگر 4 نفر از آن در جلسات شرکت کنند جلسه رسمی است و با رای دادن سه نفر از 4 نفر مصوبات تصویب می شود . اما اگر دو نفر شرکت نکنند و جلسه تنها با حضور 3 نفر باشد ، جلسه تشکیل نخواهد شد و اگر مصوبه ای هم تصویب شود غیر قانونی است . 

 

 برخی اهالی نیز عدم حضور این دو نفر در جلسات را توهینی به مردم و ضایع شدن رای آنها دانستند .

 

 از دیگر سوالات مهم می توان به این سوال اشاره کرد : آیا روحانی مستقر دورودگاه در کار های شورا دخالت می کند و یا روی عملکرد آنها نظارت دارد ؟

 

 اسماعیل تقی نژاد ریاست شورای اسلامی دورودگاه ابراز داشت : هرگز چنین چیزی نبوده و حتی در جلساتی که خود شورا بین اعضا برگزار می کرد هم ایشان دعوت نبوده و هیچ یک از مصوبات را نیز امضاء نفرموده اند بلکه در بسیاری از جلساتی که مربوط به شورا و یا حتی روحانی مستقر بوده و ایشان زحمت تدارک این جلسات را با مسئولین استانی و شهرستانی کشیده اند ما نیز با نظر و احترامی که روحانی مستقر به شورای اسلامی دارد همراه ایشان بوده ایم .

 

 دیگر سوال مهم این بود که آیا عملکری که تاکنون شورای پنجم انجام داده است مصوب شورای قبل بوده یا همگی مصوب شورای فعلی است ؟ و همچنین تاکنون چند مصوبه به تصویب رسیده است ؟

 

 اسماعیل تقی نژاد ریاست شورای اسلامی دورودگاه اینگونه پاسخ داد : تمامی کارهای عمرانی و غیر عمرانی که در روستا صورت پذیرفته است همگی مصوب شورای پنجم می باشد و تاکنون 30 مصوبه از آغاز شورای پنجم به تصویب رسیده است .

 

 از دیگر اظهار نظر های شورای اسلامی می توان به اظهار نظر محمد حسینی نژاد عضو شورای اسلامی دورودگاه اشاره کرد مبنی بر اینکه هیچ کدام از جلسات شورای اسلامی غیر علنی نبوده و همگی علنی می باشد و مردم می توانند در تمامی جلساتی که بین اعضای شورای اسلامی به صورت خصوصی می باشد شرکت کنند که این اظهار نظر با واکنش روحانی مستقر دورودگاه نیز همراه بود .

 

 حجت الاسلام رنجبر ابراز داشت : بنده به عنوان یک خادم مردم و جایگاهی که اقتضا می کند همراه مردم و کمک حال آنها در تمامی مواقع و پیگیری امورات روستا در استان و حتی کشور باشم ، به گفته شما چطور مردم حق حضور در جلسات خصوصی شورا را دارند اما بنده به عنوان یک مقام حقوقی و حقیقی به گفته حضرتعالی در گذشته حق شرکت در جلسات شورا را ندارم ؟؟

 

 دیگر سوال مهم این نشست این بود : چرا پس از تودیع دهیار سابق آقای مجتبی عسکری و معارفه دهیار جدید آقای بخشی ، تسویه حساب کامل از آقای عسکری صورت نگرفت که وی اکنون خواهان مطالبات خود از شورای اسلامی است ؟

 

 اسماعیل تقی نژاد ریاست شورای اسلامی اینگونه پاسخ داد : با آنکه دهیار سابق در جلسه حضور ندارد بنده تنها به یک جواب بسنده می کنم . در زمانی که دهیار سابق استعفا داد و شورای پنجم معارفه شد ، شورا طی دو نامه به ایشان خواهان تسویه حساب کامل شد که متاسفانه وی تاکنون جهت تسویه حاضر نشده است و ما هم نیز گزارشات خود را به امور قضایی به صورت مکتوب داده ایم .

 

 سوال مهم دیگر این بود که بودجه سال 97 چه میزان بوده است ؟

 

  اسماعیل تقی نژاد ابراز داشت : بودجه سال 97 یک میلیارد و 160 میلیون تومان می باشد که همه ی این بودجه تاکنون محقق نشده و پیشنهادی است .

 

 از دیگر سوالات می توان به : جمع آوری سگ های ولگرد در روستا ، میزان مبالغ خرج شده در بحث جذب گردشگر ، نحوه ی انتخاب نیروی های انسانی دهیاری ، میزان بودجه اختصاص داده شده به تعویض لوله های فرسوده روستا ، میزان بودجه سالانه دهیاری دورودگاه ، نظم دهی به نحوه ی آبدهی در شورای نخلداران ، پیگیری مسیر دورودگاه به سمت جتوط و سعدآباد ، عدم جوابگویی تلفن همراه توسط دهیار ، عدم به کارگیری افراد با تجربه و بومی روستا در امورات عمرانی و غیر عمرانی دهیاری ، عدم مدیریت برخی مدیران غیرحقوقی بر اعضای گروه هایی که در فضایی مجازی همچون واتساپ ایجاد شده اند ، علت تخریب مجدد منهول خیابان امامزاده ، تکمیل نشدن سرایداری سالن ورزشی دورودگاه ، نظارت دقیق تر بر ساکن شدن افراد غیر بومی در روستا و . . . . اشاره کرد .

 

 در پایان جلسه که حدود 4 ساعت طول کشید با توافق اعضای شورای اسلامی مقرر شد که هر 6 ماه یکبار اعضای شورای اسلامی با مردم جلسات عمومی برگزار کنند .

 

11111

 

 

نوشتن دیدگاه

28145
تصویر امنیتی جدید

Spacer
 
Icons

نظرات شما

 • یوسف درودگاهی
  شکست آغاز راه پیروزی است. ناپلئون بناپارت گفته: آنقدر شکست خوردم تا راه شکست دادن ...

  ادامه مطلب ...

   
 • یوسف درودگاهی
  درود و خدا قوت تیریک و شاد باش به علیرضای عزیز و دوست داشتنی گل کاشتی ...

  ادامه مطلب ...

   
 • یوسف درودگاهی
  عبادت به جز خدمت خلق نیست به تسبیح و سجاده و دلق نیست خدا قوت به امید خدا این ...

  ادامه مطلب ...

   
 • یوسف درودگاهی
  باسلام و درود خداقوت به همه مردم شریف درودگاه و مسئولین محترم روستا بر و بچه های ...

  ادامه مطلب ...

تبلیغات شما

Farasmspanel 120

 
Spacer

تمامی حقوق برای وب سایت محفوظ میباشد وهرگونه برداشت با ذکر منبع بلامانع است