Logo2
Right Sep
Bot Sep
 

فرم ورود

 
علاقه مندان جهت دریافت به روز اخبار پایگاه اطلاع رسانی روستای دورودگاه دعوت می شود شبکه اطلاع رسان تلگرام این پایگاه را در فهرست گفتگو های خود فراخوانی کنند و در جریان آخرین اخبار روز روستا قرار بگیرند. آدرس ما در تلگرام : doroudgah_ir@
Spacer

زندگینامه شهیدحسن کریمی راد

 

  از خدا بخواهید که شمما را توفیق بدهد، توفیق شهادت بدهد، توفیق عزت بدهد. شهادتعزت شماست.

مقام معظم رهبری

Header 3 Final

 SH 2

شهید

نام و نام خانوادگي شهيد:

حسن كريمي راد

نام پدر: محمد كريم

نام مادر: سكينه اسلام خواه

تاريخ تولد:9/6/1329

محل تولد :درودگاه

وضعيت تأهل: متأهل

ميزان تحصيلات: فوق ديپلم

تاريخ شهادت :4/10/1365

محل شهادت :خرمشهر كربلاي 4

شغل پشت جبهه: آموزگار

مسؤوليت در زمان شهادت: تخريب چي

محل دفن: بهشت سجاد(ع) برازجان 

زندگینامه :

شهيد حسن كريمي راد در سال1329 در روستاي درودگاه از توابع شهرستان دشتستان در يك خانواده مذهبي ديده به جهان گشود. دوران ابتدايي را در روستاي درودگاه و دوران دبيرستان را در مدرسه ي فرخي برازجان با موفقيت به پايان رسانيد. در تاريخ 12/2/1353 به خدمت سربازي در قالب طرح سپاه دانش به يكي از روستاهاي كرمان اعزام شد. بعد از سپري كردن خدمت سربازي به استخدام آموزش وپرورش در آمد. فعاليت خود را از سال 1354 در بندر لنگه آغاز كردند .ولي ايشان با عشق و علاقه اي كه به شغل مقدس دبيري و همچنين احساس پدرانه اي كه نسبت به شاگردان خود داشتند هرگز بدي آب و هوا و سختي كار و دوري از خانواده در عزم او خللي ايجاد نمي كرد. او پنج سال از بهترين سال هاي عمر خود را در دور افتاده ترين مناطق كشور در راه خدمت به مردم سپري كردند. ايشان اعتقاد داشت كه زنگي يعني مرگ با افتخار در راه و دفاع از ميهن را يكي از وظايف مهم و والاترين عبادات تلقي مي كردند. دراين مدت به فعاليت خود در زمينه ي دفاع از انقلاب و ميهن اسلامي ادامه مي دادند .

 

قبل از پيروزي انقلاب اسلامي و در اوج مبارزات آزادي خواهانه ي ملت سرافراز ايران اسلامي او نيز همراه با ديگر اقشار مردم به جهاد در مقابل حكومت استبداد ستم شاهي پرداخت و در سنگر تعليم و تربيت نقاط كور رژيم گذشته و سياهي هاي آن را بر ملا ساخت. پس از پيروزي انقلاب اسلامي و با شروع جنگ تحميلي او با عشق و علاقه اي وافر به آرمان هاي حضرت امام(ره) و براي دفاع از نظام مقدس جمهوري اسلامي چندين بار به جبهه هاي نبرد اعزام شد.

تا اينكه در تا ريخ 4/10/65 در عمليات كربلاي 4به فيض عظيم شهادت نائل گرديد .

 وصیتنامه :

با توكل به خدا وصيت نامه ام را خطاب به همسر ايثارگرم مي نويسم. همسرم از روزي كه خداي خود را شناخته ام جز ندامت و توبه و استغفار چيزي نداشته ام. من براي رسيدن به خدا جبهه را انتخاب کرده ام  و مي خواهم طبق وعده او عمل كنم زيرا وعده الهي حق است و هر كسي با خدا معامله كند جايگاهش بهشت است. از تو مي خواهم برايم دعا كني تا خداوند شهادت را نصيبم كند. زيرا ديوانه الله هستم. همسر مهربانم من از برادرشهيدم آموختم كه در جاي امروز قرار گيرم و جاي او را پر كنم. او دانشگاه جبهه را به من نشان داده و از من خواسته كه راهش را ادامه دهم. همسرم من خيلي به رهبرم بدهكارم. من به شما سفارش مي كنم كه انقلاب و امام را ياري كنيد. اين انقلاب بايد تحويل امام زمان گردد. حجاب سياهت را حفظ كن كه كه براي دشمن بسيار خطرناك است. من عاشق خدا و عاشق امام هستم او را تنها نگذاريد .

 

مادر جان شيرت را حلالم كن و مرا ببخش از خواهرم مي خواهم كه مانند زينب صبور باشد و پيام خون برادرشان را به دنيا برساند .

 

از برادرانم عبدالله وغلامرضا مي خواهم كه برايم ناراحت نباشند بلكه افتخار كنند. از دوستانم مي خواهم مرا ببخشند و در نماز جمعه و جماعت و دعاي كميل و توسل شركت كنند و مسجد را خالي  نگذارند .

 

از برادران كميته امداد امام خميني مي خواهم كه نسبت به محرومين بيشتر زحمت بكشند و در پايان چون خانواده ام در برازجان زندگي مي كنند پس مرا در گلستان شهداء آن شهر دفن نمايند. 25/11/64

 

بهمن  60برادر شهيد حسن كريمي راد يعني شهيد محمد كريمي راد به شهادت رسيده است

 

 

1    1

 

Spacer
 
Icons

نظرات شما

 • گمنام  
 • رضا
  باسلام اگر جشن عاطفه ها هرسال برگزار شود باعث ارتباط عمیق دانش اموز با ...

  ادامه مطلب ...

   
 • رضا
  باسلام الحمدالله جامعه علمی دورودگاه همیشه موفقیت امیز بوده است واین افتخار ...

  ادامه مطلب ...

   
 • رضا
  باسلام باید در زمینه راه دوم روستا که درحال احداث ان هستیم تقدیر وتشکر فروان از ...

  ادامه مطلب ...

تبلیغات شما

Farasmspanel 120

 
Spacer

تمامی حقوق برای وب سایت محفوظ میباشد وهرگونه برداشت با ذکر منبع بلامانع است