Logo2
Right Sep
Bot Sep
 

فرم ورود

 
علاقه مندان جهت دریافت به روز اخبار پایگاه اطلاع رسانی روستای دورودگاه دعوت می شود شبکه اطلاع رسان تلگرام این پایگاه را در فهرست گفتگو های خود فراخوانی کنند و در جریان آخرین اخبار روز روستا قرار بگیرند. آدرس ما در تلگرام : doroudgah_ir@
Spacer

زندگینامه شهید علی عباسزاده

 

  از خدا بخواهید که شمما را توفیق بدهد، توفیق شهادت بدهد، توفیق عزت بدهد. شهادتعزت شماست.

مقام معظم رهبری

Header 3 Final

 SH 10

شهید

 

زندگینامه :

شهيد علي عباس زاده فرزند حسن در تاريخ 13/6/1342 در روستاي درودگاه در خانواده اي مذهبي به دنيا آمد. دوران كودكي را در درودگاه در آغوش گرم پدر و مادر سپري نمود در سن 7 سالگي براي كسب علم و تحصيل وارد دبستان شد . محل تحصيل اين شهيد بزرگوار در مقطع ابتدايي دبستان همايون درودگاه (شهيد منتظري)بود. تاكلاس پنجم ادامه تحصيل داد. چون شغل پدر ايشان باغداري و كشاورزي بود. شهيد همواره به پدرش در كارهاي كشاورزي و باغداري كمك مي كرد و بعضي روز ها به بنايي مي پرداخت و به عنوان كارگر كار مي كرد و از دسترنج خود خرج مي كرد و قسمتي را به عنوان كمك خرج به خانواده مي داد با وجود سن كم كه داشت دوشادوش برادران بسيجي به مبارزه عليه منافقين و دشمنان انقلاب اسلامي ادامه داد در كنار كار و كارگري به ورزش هاي رزمي علاقه زيادي داشت و با جديت ورزش كاراته را دنبال مي كرد و حتي روزهایي كه بي كار بود 2يا 3 ساعت تمرين رزمي مي كرد و داراي كمربند قهواي بود. پس از پيروزي انقلاب اسلامي بنا به علاقه اي كه به بسيج و مسجد داشت تحصيل را جهت حفظ ارزش هاي انقلاب اسلامي ترك نمود و در سنگر حفاظت از انقلاب و حمايت از ارزشهاي انقلاب در بسيج در قالب كارهاي فرهنگي و رزمي و نظامي به فعاليت پرداخت.

 

شهيد عباس زاده براي بار اول همراه دوستانش براي ياري دين اسلام و انقلاب اسلامي با يك روحيه ي مضاعف و از خود گذشتگي راهي جبهه حق عليه باطل شد و پس از سه ماه به خانه برگشت و مدت كم را در كنار خانواده بود.ولي وقتي مي ديد بقيه دوستان و همرزمان ايشان در جبهه مشغول جنگ و نبرد هستند و او در كنار خانواد با آرامش و آسايش زندگي مي كند اين وضع براي او قابل تحمل نبود به همين خاطر براي بار دوم عازم جبهه هاي حق عليه باطل شد و اين بار از طريق بسيج شهرستان كازرون به جبهه اعزام شد و در عمليات فتح المبين در جبهه ي شوش همراه تعدادي از همرزمانش در گودالي محاصره شدند و 2تا 3 روز در حين محاصره با دشمن جنگيدند و مقاومت كردند تا در مورخه2/1/1361 همراه تمام همرزمانش در آن محاصره بنا به علاقه ي قلبي خود به درجه رفيع شهادت نائل آمدند.

 

روحش شاد

 

 وصیتنامه :

(اين وصيت نامه هاي شهدا انسان را مي لرزاند و بيدار ميكند (امام خميني (ره))

اين وصيت نامه در حالي مي نويسم كه عشق به امام و شهادت در راه خدا در دلم جوش مي زند ودر بعد از پدر و مادر مي خواهم كه اگر شهيد شدم از براي من گريه نكنند و راهم را ادامه دهند همچنين پدر بزرگوارم، تو برای من زحمت كشيدي و مرا به اين سن و سال رساندي و من افتخار مي كنم كه در راه خدا شهيد شوم و تو از براي من غصه نخوري اميدوارم كه بتواني راهم را ادامه دهي مادرم تو بايد افتخار كني كه فرزندي بزرگ كردي كه آن را در راه اسلام از دست بدهي و به خواهرانم بگوييد كه حجاب را رعايت كنند و همراه با خواهران مسلمان در راه پيشبرد اسلام بكوشند از برادرانم مي خواهم با آنكه سن تمامي ندارند از همين حالا دنبال راه راست و معتقد به انقلاب اسلامي باشند تا بتوانند در آينده راهم را ادامه دهند. پدر، مادر، برادرانم و خواهرانم اگر در خانواده از من ناراحتي ديده ايد مرا ببخشيد. برادرانم و دوستانم از شما مي خواهم كه در راهي كه گرفته ايد كوشا باشيد و نگذاريد كه مخالفين اسلام بخواهند لطمه اي به اسلام بزنند و از شما برادران مي خواهم كه در پيشبرد انقلاب بكوشيد دوستان عزيز من كه رفتم و شما مرا حلال كنيد و به سخنان امام گوش دهيد. نماز جماعت به پا داريد و به مسجد برويد به پدر و مادرم بگوييد كه مرا در زادگاهم خاك كنند و هر وقت به مزارم آمديد يك الحمد برايم بخوانيد و گريه نكنيد .

 

والسلام . علي عباسزاده


 

1    1

 

Spacer
 
Icons

نظرات شما

 • گمنام  
 • رضا
  باسلام اگر جشن عاطفه ها هرسال برگزار شود باعث ارتباط عمیق دانش اموز با ...

  ادامه مطلب ...

   
 • رضا
  باسلام الحمدالله جامعه علمی دورودگاه همیشه موفقیت امیز بوده است واین افتخار ...

  ادامه مطلب ...

   
 • رضا
  باسلام باید در زمینه راه دوم روستا که درحال احداث ان هستیم تقدیر وتشکر فروان از ...

  ادامه مطلب ...

تبلیغات شما

Farasmspanel 120

 
Spacer

تمامی حقوق برای وب سایت محفوظ میباشد وهرگونه برداشت با ذکر منبع بلامانع است