Logo2
Right Sep
Bot Sep
 

فرم ورود

 
علاقه مندان جهت دریافت به روز اخبار پایگاه اطلاع رسانی روستای دورودگاه دعوت می شود شبکه اطلاع رسان تلگرام این پایگاه را در فهرست گفتگو های خود فراخوانی کنند و در جریان آخرین اخبار روز روستا قرار بگیرند. آدرس ما در تلگرام : doroudgah_ir@
Spacer

زندگینامه شهید محمد کریمی راد

 

  از خدا بخواهید که شمما را توفیق بدهد، توفیق شهادت بدهد، توفیق عزت بدهد. شهادتعزت شماست.

مقام معظم رهبری

Header 3 Final

 SH 3

شهید

نام :محمد

نام خانوادگي:كريمي راد

نام پدر :محمد كريم

تاريخ تولد: 1332

محل تولد :درودگاه

تاريخ شهادت :2/1/61

محل شهادت :شوش

زندگینامه :

شهيد كريمي راد در سال 1332 در روستاي درودگاه در خانواده اي فقير مذهبي ديده به جهان گشود .در كودكي به فراگيري قرآن همت گماشت. در سن 6 سالگي قرآن را ختم نمود. دوره دبستان را در دورودگاه و براي ادامه تحصيل به سعدآباد رفت ولي به علت درگيري با افراد طاغوت و سر سپرده از ادامه تحصيل جا ماند. سال 51 به خدمت سربازي رفت و پس از اتمام خدمت در آموزش و پرورش استخدام گرديد بعد از يكسال استعفا داد و در نيروي هوايي ثبت نام كرد. اما به علت پي بردن به ماهيت  ضد مردمي ارتش شاهنشاهي، استعفا داد و در سال 1355 در سازمان انرژي اتمي بوشهر استخدام شد و مدت 2سال در تهران مشغول ديدن آموزش بود كه در آنجا بيشتر به  جنايات رژيم پهلوي پي برد. او به همراه ساير دوستان به طور مخفيانه مبارزات خود را آغاز كرد. سپس بصورت آشكار همگام با ساير مردم در تظاهرات شركت كرد. كه فيلمهايي از مبارزات آن شهيد به يادگار مانده است. پس از پيروزي انقلاب به بوشهر برگشت و همراه با دوستان انجمن اسلامي را تشكيل دادند .در ادامه مبارزاتش براي سومين باري كه به جبهه رفت، در تنگه چزابه در جنگي نا برابر با مزدوران بعثي در تاريخ20/11/60 به فيض شهادت نائل گرديد و به لقاءالله پيوست.روانش شاد و راهش هميشه جاويدان باد.

وصیتنامه :

(ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احيا عند ربهم يرزقون )

((آنانكه در راه خدا پيكار مي كنند وكشته مي شوند زنده اند  و نزد خدا روزي دارند.))

اينجانب محمد كريمي راد وصيتنامه خود را با نام الله ياد امام عزيزمان خميني بت شكن. به جبهه جنگ حق عليه باطل عازم مي شوم كه با نثار خون ناقابل خود به اين مزدوران و بي دينان بفهمانم كه اگر نبودم در صحراي كربلا ياري امام حسين رهبر آزادگان را كنم امروز به نداي حيسن زمان خميني بت شكن فرياد لبيك را سر مي دهم و تا آخرين قطره خونم دست از چنين رهبري پيامبرگونه چنين مكتبي بر نخواهم داشت و تقاضاي من از ملت مسلمان و قهرمان و مبارز شهيد پرور ايران اين است كه امام را تنها نگذاريد و هميشه در صحنه باشيد تا توطئه گران آرزوي خود را به گور ببرند و تقاضاي ديگر من از ملت ايران اين است كه از روحانيت متعهد و مسئول جدا نشويد اين روحانيت است كه خون هشتاد هزار شهيد را لحظه به لحظه به دوش مي كشد و هرگز نخواهند گذاشت كه پايمال شود. خدايا شهادتم را در راه اسلام و قرآن به كوري چشم دشمنان بپذير. خدايا به اميد  ثانيه اي هستم كه مرگ سرخ را از محراب علي و شمشير حسين كه سرچشمه مي گيرد در آغوش بگيرم .

به اميد پيروزي اسلام عزيز بر جهان مستكبر.

 

1    1

 

Spacer
 
Icons

نظرات شما

 • گمنام  
 • رضا
  باسلام اگر جشن عاطفه ها هرسال برگزار شود باعث ارتباط عمیق دانش اموز با ...

  ادامه مطلب ...

   
 • رضا
  باسلام الحمدالله جامعه علمی دورودگاه همیشه موفقیت امیز بوده است واین افتخار ...

  ادامه مطلب ...

   
 • رضا
  باسلام باید در زمینه راه دوم روستا که درحال احداث ان هستیم تقدیر وتشکر فروان از ...

  ادامه مطلب ...

تبلیغات شما

Farasmspanel 120

 
Spacer

تمامی حقوق برای وب سایت محفوظ میباشد وهرگونه برداشت با ذکر منبع بلامانع است