Logo2
 
Top Payam
 

 این وب سایت  با هدف اطلاع‌رسانی بين اهالی روستا و جمعيت مهاجر پراکنده در شهرهای مختلف و به منظور ايجاد جو دوستی و صميميت بين افراد، تبليغ، حفظ و اشاعه فرهنگ رايج مردم روستای دورودگاه و آشنا کردن مردم علاقمند به طبيعت و جاذبه‌های طبيعی اين روستا راه اندازی شده است . بديهی است که رسيدن به اهداف ذکر شده جز با همياری و مساعدت شما همراهان همیشگی ميسر نيست اميدواريم با بهره‌گيری موثر از فناوری اطلاعات و ارتباطات، بتوانيم فاصله‌هايی که به ناچار انسان‌ها را از هم دور می‌سازند، کوتاه‌تر کنيم.

 
Bot Payam
 
Top News
 

Image 2020 5 19 12 22 56 128 F4J

برگزاری شب‌های قدر دورودگاه تحت تاثیر ویروس کرونا + تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه جمعیت شب‌های قدر ماه مبارک رمضان امسال همانند سال‌های دیگر نبود چرا که ورود میهمان ناخوانده‌ ویروس کرونا موجب شد این مراسم معنوی که هر ساله با جمعیت پرشور مومنان برگزار می‌شد ، با جمعیت اندکی به اتمام برسد .

Arrow

عدم برگزاری مراسم قرآن خوانی (مقابله) در ماه مبارک رمضان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه در پی شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور از جمله استان بوشهر و خصوصا شهرستان دشتستان و  جلوگیری از هر گونه تجمعی ، طی اطلاعیه ای از سوی ستاد مبارزه با ویروس کرونا روستای دورودگاه مراسم قرآن خوانی (مقابله) در ماه مبارک رمضان برگزار نخواهد شد .

Arrow

آیین کهن و سنتی نیمه برات به مناسبت فرا رسیدن نیمه شعبان در روستای دورودگاه +فیلم

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه همزمان با فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت حجت بن الحسن (عج) آیین پخش نیمه برات توسط کانون فرهنگی مسجد شهید کریمی راد با همکاری مرکز نیکوکاری حضرت ولیعصر (عج) دورودگاه برگزار شد .

Arrow

بازدید دکتر رضایی نماینده منتخب دشتستان از فعالیت های ستاد مبارزه با ویروس کرونا دورودگاه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه ، عصر پنج شنبه 14 فروردین ماه دورودگاه میزبان دکتر رضایی نماینده منتخب مردم شهرستان دشتستان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود .

 
Arrow
 
Right Sep
Bot Sep
 

حمایت مالی

مبلغ مورد نظر خود را درج بفرمایید
مبلغ به تومان:
توضیحات :
پرداخت بوسیله درگاه شتاب

فرم ورود

 
علاقه مندان جهت دریافت به روز اخبار پایگاه اطلاع رسانی روستای دورودگاه دعوت می شود شبکه اطلاع رسان تلگرام این پایگاه را در فهرست گفتگو های خود فراخوانی کنند و در جریان آخرین اخبار روز روستا قرار بگیرند. آدرس ما در تلگرام : doroudgah_ir@
Spacer

گفتگو با محمد باقر اقتداری از منتخبین مردم در شورای اسلامی روستای دورودگاه

860 5

قبل از هر چیزی از برادر عزیز دانشجوی محترم جناب آقای فرشاد سمیری که مسائل فرهنگی ، هنری روستا را از طریق وب سایت دنبال می کند تشکر می کنم.انشاله که در همه امور زندگی موفق باشند.

در مورد مصاحبه قصد نداشتم مصاحبه ای انجام دهم چرا که قبلا گفته ام باید قانون رعایت شود و من هم تابع قانونم .این مصاحبه ای که انجام می دهم نظر شخصی من است ، چرا که اعضای شورای اسلامی پنج نفر هستند و هر تصمیمی که باید گرفته شود با حضور پنج نفر اعضای شورا انجام میگیرد. در صورتی که شورای دوره چهارم تا تاریخ 12/6/92 رسمیت نمی یابد. همچنین است انتخاب دهیار روستا

1 - آیا تا به حال جلسه ای برا هماهنگی بین اعضای جدید شورای روستا در ( هر موردی ) داشته اید ؟

بله چند مورد جلسه داشته ایم. هم در مورد دهیار و هم در مورد امور عمرانی و فرهنگی و موارد دیگر . جلسه ای با بخشدار محترم سعدآباد ، جلسه ای با امام جمعه سعدآباد ، جلسه ای با بنیاد مسکن شهرستان دشتستان ، جلسه ای با مسئول قرارگاه الهادی جناب آقای حسینی و در خواست کمک به عمران و آبادی روستا از جمله ساخت و ساز غسالخانه ، تسطیح کوچه های روستا و تسطیح زمین فوتبال و پارکینگ جاده سه راهی دورودگاه که قول مساعد داده و انشالله پس از اتمام گاز کشی دورودگاه شروع به کار می کند.  همه این جلسات برای آشنایی با مسئولین بوده و چون برادر عزیز آقای شریفی رییس شورای اسلامی دوره سوم که منتخب دوره چهارم هم می باشند ، این جلسات و دیدارها انجام گرفته است.

2 - برای انتخاب دهیار کدامیک از روشهای زیر را می پسندید ؟

الف) انتخاب فقط یک نفر به عنوان دهیار

ب) انتخاب چند نفر (توسط اعضای شورا) به عنوان نامزدهای دهیاری و انتخاب دهیار از بین این چند نفر

ج) فراخوان ثبت نام (با شرایط لازم) در روستا و انتخاب دهیار از بین ثبت نام کنندگان با صلاحیت

د) اگر روش و راهکار دیگری در نظر دارید لطفا شرح دهید.

در مورد انتخاب دهیار به نظر من فقط گزینه اول روش خوبی است . البته این نظر شخصی من است چرا که دهیار استخدامی نیست و باید به وسیله شورا انتخاب شود و به بخشداری منطقه معرفی گردد البته طبق قانون و شرایط لازم

3 - برای تکمیل طرح های عقب افتاده در روستا چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟

برای تکمیل طرح های عقب افتاده باید سعی شود که طرح های نیمه کاره البته هر طرح و پروژهای نیمه تمام بودجه ای به آن اختصاص داده شده که باید با همان بودجه تکمیل گردد.

4 - بیشترین تلاش خود را در چه زمینه ای در روستا بکار می گیرید ؟

بنده نظرم این است که باید در هه امور تلاش کرد و چون روستای ما از هر نظر ، فرهنگی ، عمرانی ، بهداشتی ، کشاورزی ، ورزشی عقب مانده است که باید با همکاری مردم شریف و تلاش شورای اسلامی و هیار روستا این مسائل پیگیری تا شاید در طول مدت چهار سال مشکلات یکی پس از دیگری برطرف شود.

5 - از مردم روستا در مدت ۴ ساله خدمت خود چه انتظاری دارید ؟

بنده قبلاً به مدت 20 سال به عنوان خدمتگزاری کوچک در خدمت مردم روستا بودم . از سال 1362 تا سال 1378 که از طریق جهاد سازندگی به عنوان عضوی از اعضای شورا اسلامی در خدمت مردم شریف روستا بودم و در سال 1378 که شورای شهر و روستا قانونی شد و زیر نظر وزارت کشور قرار گرفت و در دوره اول آن که چهار سال به گفته مسئولین وقت آزمایشی بود ، و شورا حق انتخاب دهیار را نداشت . انتخاب دهیار از دوره دوم شروع شده. بنده خدمتگزار مردم بوده ام.

6 - روشنگری در مصرف بودجه روستا و ارائه کارکرد ها ، موضوعاتی هستند که مردم از شورا و دهیاری انتظار دارند ، تا چه اندازه این انتظار را برآورده می کنید ؟

نظر من این است که هر کاری باید با نام خدا و مشورت با مردم شروع کرده و نظرات و پیشنهادات آنها را با دل و جان پذیرفت و در همه امور چه عمرانی ، فرهنگی ، کشاورزی و غیره با آنها مشورت کرد.

7 - یکی از وظایف مهم شورا نظارت و پیگیری بر حسن اجرای مصوبات شورا است ، فکر می کنید به خوبی از عهده این کار بر می آیید؟

همانگونه که اشاره شد نظارت و پیگیری ، یکی از وظایف مهم شورا است و من هم می کوشم که این امر مهم را به نحو مطلوب که هم رضایت خدا و هم رضایت مردم شریف روستا را داشته باشد ، انجام دهم. خدایا چنان کن سرانجام کار/ تو خشنود باشی و ما رستگار

خدابا یاریم کن که در گفتار و هم در عمل در خدمت مردم خوب روستایی خودم باشم.

8- غیر از سوالات ما ، در مورد سایر وظایف شورا و دیگر مسائل مربوطه هر نظری دارید بفرمایید.

در پایان از همه مردم روستا ، مردمی که همیشه در صحنه هستند و در هر کاری فعالانه شرکت می کنند ، خصوصا اعضای محترم شورای دوره سوم و دوره های گذشته و دهیار محترم و همه عزیزانی که به هر نحوی به این روستا و مردم محروم خدمت کرده و میکنند تشکر میکنم .و همچنین از وب سایت دورودگاه که در امور اطلاع رسانی مسائل روستای دورودگاه پیگیری می کنند تشکر می کنم.

دیدگاه‌ها  

+1 #1 محمدعلی 1392-06-10 22:17
(در مورد انتخاب دهیار به نظر من فقط گزینه اول روش خوبی است )

ممکن است شما فقط یک یا دو نفر را از حیث شرایط مورد نظرتان بررسی کنید ولی ممکمن است اشخاص توانایی برای دهیار در روستا باشند که اعضای شورا نظری به وی نداشته باشند.

آیا بهتر نیست این افراد توانا و با صلاحیت نیز برای انتخاب دهیار مد نظر قرار گیرند ؟

امید که در انتخاب دهیار دقیق و منطقی عمل کنید.
موفق باشید
نقل قول کردن | گزارش به مدیر
0 #2 ایتالیا 1392-06-12 08:37
باسلام اگه اشکال نداشته باشه من سوال شماره 9 را طرح کنم. 9-ایارابطه اعضای شورای روستا بعد از انتخاب دهیار همانند دورهای قبل خواهد بود. یعنی به عبارتی 2-5 میشه رابطه منتخبینی که رای اعتماد مردم روستا را کسب کردند؟
نقل قول کردن | گزارش به مدیر

نوشتن دیدگاه

40438
تصویر امنیتی جدید

Spacer
 
Icons

نظرات شما

 • گمنام  
 • رضا
  باسلام اگر جشن عاطفه ها هرسال برگزار شود باعث ارتباط عمیق دانش اموز با ...

  ادامه مطلب ...

   
 • رضا
  باسلام الحمدالله جامعه علمی دورودگاه همیشه موفقیت امیز بوده است واین افتخار ...

  ادامه مطلب ...

   
 • رضا
  باسلام باید در زمینه راه دوم روستا که درحال احداث ان هستیم تقدیر وتشکر فروان از ...

  ادامه مطلب ...

تبلیغات شما

Farasmspanel 120

 
Spacer

تمامی حقوق برای وب سایت محفوظ میباشد وهرگونه برداشت با ذکر منبع بلامانع است