پنج شنبه, 09 آذر 1391
کد پست : 17
بازدید : 3557
دیدگاه : بدون
آخرین خبرها

بارندگی اخیر و برگزار نشدن مراسمات تعزیه خوانی

وقوع بارندگی های اخیر در روزهای محرم باعث شد که زمین برگزاری تعزیه هیئت ابوالفضل العباس(ع) دورودگاه به شدت دچار آب گرفتگی شود و تلاش دوستداران و عاشقان اهل بیت امام حسین (ع) برای آماده سازی زمین با توجه به حجم بارندگی بی نتیجه بماند. البته چندین مجلس از تعزیه هیات در روزهای قبل از بارندگی اجرا شد .

آبگرفتگی موجب شد که تعزیه عظیم تاسوعا و عاشورای حسینی هیئت ابوالفضل العباس(ع) برگزار نشود و مراسم زنجیر زنی و حمل نعش طبق روال سالهای پیشین که پس از اتمام مراسم تعزیه خوانی انجام میشد امسال صبح عاشورا از حسینیه ابوالفضل(ع) تا مرقد امامزاده شاه قطب الدین حیدر برگزار شود وعزاداران در حسینیه اعظم و حسینیه ابوالفضل ناهار را مهمان بودند.

همچنین هیئت تعزیه خوانی ثارالله(کاروان شهادت) نیز به دلیل مشکلات آبگرفتگی زمین و با توجه به تلاش زیادی که در روز عاشورا و روزهای قبل موفق به مهار وضعیت نشده و تعزیه واقعه عظیم عاشورا در حسینیه اعظم روستا برگزار شد با توجه به استقبال همیشگی و خیل عظیم جمعیت و کمبود فضای مناسب ، بسیاری از مردم تعزیه را ایستاده تماشا کردند و بسیاری دیگر نیز که از نقاط دیگر به روستا آمده بودند مجبور به بازگشت شدند.

لازم به ذکر است که تعزیه کاروان شهادت یکی از بهترین تعزیه ها را در روز شهادت امام حسین(ع) و یارانش در دورودگاه و عصر عاشورای هرسال برگزار می کنند و حضور 30 تا 40 هزار نفری عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) خود نیز دال بر این ادعا می باشد و چندی پیش نیز مقام دوم تعزیه کشوری را در این زمینه کسب نمودند.

{jcomments on}

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
لطفا کد امنیتی زیر را وارد کنید
امروز : چهارشنبه, 28 مهر 1400 00:02 ق ظ