شنبه, 01 آبان 1400
کد پست : 1193
بازدید : 153
دیدگاه : بدون
آخرین خبرها با گذشت بیش از دو ماه از آغاز به کار شورای جدید

ششمین دوره شورای اسلامی دورودگاه / وعده هایی که تاکنون محقق نشده اند

با آنکه اعضای شورای اسلامی کنونی در وعده های انتخاباتی خود قرار بود شفافیت را سرلوحه کار خود قرار دهند ولی با گذشت بیش از 2 ماه از شروع به کار شورای جدید علاوه بر عدم انتشار گزارش عملکرد ؛ ناهماهنگی های بسیاری حتی در جلسات ماهانه و تصمیم گیری های این شورا مشهود است. در حالی که بسیاری از شورای های منطقه به صورت هفتگی و گاهی ماهانه گزارش عملکرد خود را به دید عموم می گذارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه؛ با وجود روی کار آمدن اعضای ششمین دوره شورای اسلامی و وعده های انتخاباتی اعضای انتخاب شده ؛ متاسفانه شاهد آن هستیم که عملا شورای اسلامی دورودگاه از دیدگاه این پایگاه و بسیاری از عموم مردم روستا در عرصه عمل به شعارهای انتخاباتی خود تا کنون جامه عمل نپوشانده است ؛ از موارد مهم آن عدم همکاری شورای اسلامی با شورای فرهنگی روستا و همچنین پایگاه اطلاع رسانی دورودگاه تا عدم شفافیت و گزارش عملکرد به مردم روستا میتوان نام برد.

با آنکه اعضای شورای اسلامی کنونی در وعده های انتخاباتی خود قرار بود شفافیت را سرلوحه کار خود قرار دهند ولی با گذشت بیش از 2 ماه از شروع به کار شورای جدید علاوه بر عدم انتشار گزارش عملکرد ؛ ناهماهنگی های بسیاری حتی در جلسات ماهانه و تصمیم گیری های این شورا مشهود است. در حالی که بسیاری از شورای های منطقه به صورت هفتگی و گاهی ماهانه گزارش عملکرد خود را به دید عموم می گذارند.

متاسفانه برخی از اعضا به هیچ وجه با نحوه تصویب مصوبات آشنایی نداشته و بدون بررسی جوانب موضوعات مطرح شده در جلسات ؛ تلاش در تصویب آن دارند در حالی که بیشتر جنبه های طرحی که قرار است هزینه های هنگفتی به روستا تحمیل نماید ، مورد کنکاش قرار نمی گیرد .

همچنین ابهامات بسیاری در اعطای امتیاز پیمانکاری های روستا نظیر آسفالت وجود دارد که هیچ پاسخی برای آن به مردم داده نمی شود البته به گفته آقای راستی یکی از پیمانکاران آسفالت روستا ،پس از بررسی طرح و اعلام به پیمانکاران متقاضی با اعلام کمترین مبلغ به ایشان وی (راستی ) کار را زیر قیمت بقیه و با شرایط پرداخت مناسب برای دهیاری انجام می دهد !!!

از طرفی دریافت کارت هدیه 1 میلیون تومانی اهدا شده توسط پیمانکار آسفالت روستا به اعضای شورای سابق که در این شورا نیز حضور دارند تایید شده است . حال سوال این است چرا پیمانکار آسفالت یک روستا می بایست در روز شورا به اعضای شورا کارت هدیه ا میلیون تومانی اهدا نماید.

همچنین برخی پروژه های انجام شده در سطح روستا نظیر برخی قسمت های آسفالت روستا ،پل خروجی به سمت جتوط و ...مورد اعتراض عموم مردم می باشد .

یکی از این دسته پروژه ها در ورودی روستا از سمت برازجان است که با وجود هزینه چند ده میلیونی برای حل مشکل تخریب آسفالت بر اثر آبرفت، پروژه عملا به بدترین شیوه ممکن سیمانی شده و هیچ گونه کار مهندسی صورت نگرفته و کار به بدترین شکل ممکن از سمت پیمانکار به دهیاری تحویل داده شده است که در خبری جداگانه با فیلم و عکس به آن خواهیم پرداخت.

البته طی تماسی با دهیاری پیمانکار پروژه آقای راستی پیمانکار آسفالت روستا اعلام شد. .

پایگاه اطلاع رسانی روستای دورودگاه به جهت حمایت از شورای اسلامی و دهیاری روستا درخواست داده بود تا گزارشات و مصوبات جلسات و گزارش عملکرد آنان را به صورت رایگان منتشر و به سمع و نظر عموم برساند ولی با اینکه این موضوع در جلسه شورا مطرح و به تایید آنان رسید منتها هیچ گزارشی برای ما ارسال نشد و با اعلام محمد حسینی نژاد یکی از اعضای شورای اسلامی این موضوع مورد تایید دهیار نبوده و قرار شده در گروه واتس آپی دهیاری صرفا منتشر گردد.

سوال اینجاست که با توجه به حضور مدیران وب سایت در جلسه علنی و تصویب ارایه گزارش از سمت شورا چرا دهیاری روستا اقدام به ارایه گزارش نکرده است؟؟!!

وب سایت روستا با هدف ایجاد وحدت و برای حل مشکل پیش آمده فی مابین شورای فرهنگی و شورای اسلامی درخواست جلسه ای را به صورت کتبی به دفتر دهیاری تحویل داد ولی در جلسه هفتگی شورا متاسفانه به جز اسماعیل تقی نژاد ؛ مابقی
اعضای شورا موافق با جلسه و حل مشکل نبوده و آقای محمد حسینی نژاد (عضو شورای اسلامی) به صراحت اعلام نمود در جلسه ای که با حضور حجت الاسلام والمسلمین رنجبر برگزار شود شرکت نخواهد کرد.

باید پرسید هدف از حضور در شورای اسلامی دورودگاه از نظر اعضای شورای اسلامی چه چیزی بوده است و اگر کار برای مردم و برای پیشرفت روستا هست چرا اعضایی از شورا در جلسه شرکت نمی کند.

همچنین در جلسه ای که برای حل مشکلات بین اعضای شورای اسلامی و روحانی مستقر روستا برگزار شد متاسفانه جلسه به نتیجه ای نرسیده است .

در تماسی که با اعضای شورای اسلامی داشته ایم آقایان محمود نقی پور ،سعید اقتداری و اسماعیل تقی نژاد موافق با حضور در جلسات برای حل مشکلات فی مابین هستند ولی در جلسه ماهانه ریاست محترم شورا آقای کرم شیخی(دبیر شورای فرهنگی ) و محمد حسینی نژاد اعلام کردند موافق حضور در جلسه شورای فرهنگی بدلیل اختلاف با رییس شورای فرهنگی نیستند.

با شرایط پیش آمده به نظر می رسد شورای اسلامی و دهیاری روستا تمایلی به همکاری با شورای فرهنگی روستا برای پیشبرد بهتر امور فرهنگی و همچنین با مجموعه پایگاه اطلاع رسانی روستا ندارند .

بااین حال بدلیل عدم حمایت اکثریت اعضای شورای اسلامی با ریاست شورای فرهنگی روستا حجت الاسلام رنجبر و اعلام عدم حضور در جلسات شورا نمیتوان نتیجه گیری درستی از خدمات شورای اسلامی روستا نمود .

بزودی درخبری جداگانه به نقد و بررسی عملکرد شورای اسلامی ومشکلات بوجود آمده فی مابین شورای اسلامی و شورای فرهنگی به تفسیر خواهیم پرداخت .

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
لطفا کد امنیتی زیر را وارد کنید
امروز : پنج شنبه, 11 آذر 1400 03:20 ق ظ